Lange Bisschopstraat 6

Koekwinkel van Bussink in de Lange Bisschopstraat in vroeger tijden – het is gemaakt tussen 1900 en 1999 dus is het gebaseerd op een oudere afbeelding – of het berust op fantasie (WAAG).

Voordat in 19XX het huidige winkelpand aan de lange Bisschopstraat 6 werd gebouwd in opdracht van supermarkt Weijenberg, stond er op diezelfde plek – meer naar voren tot aan de rooilijn van de gebouwen ernaast – een witgepleisterde hoekpand. Daarvoor stond er mogelijk een trapgevel volgens een schilderijtje in Museum de Waag.
Rond 1900 is de lijstgevel nog behangen met allerhande uithangborden en andere reclameteksten van firma Bussink en lijkt winkel nog in bedrijf. Het hoekpand maakte toen deel uit van een conglomeraat aan Bussink Koek panden in het huizenblok Lange Bisschopstraat – Korte Assenstraat – Vleeshouwerstraat – Kleine Overstraat en de firma Jacob Zomerdijk Bussink – een zoon van koekbakker Jacob Bussink.

EIGENAREN STRAATBOEK BISSCHOPSTRAAT

  • Voor 1710 Joan Doijs huijs met noch een huirhuijs daer naest gelegen
  • 1710-1719 Joan Schuilenburgh door aankoop
  • 1719-1737 Bartha van Hattem weduwe van Jan Schuijlenburgh via magescheid
  • 1737-1756 Hendrik van Dam X Louisa Itterbeek per testament
  • 1756-1805 koekbakker Adrijaen Knaap X Barta van Dam (SB) via magescheid
  • 1805 – 1820 bakker Gerrit van der Toren (OVL KB 1708) X Everdina Kloosterboer AANKOOP?????
  • 1820 – 1851??? meesterbakker Jacob Bussink X Kunne Korteling door aankoop. Het echtpaar overleed aan de Lange Bisschopstraat 6.
  • ± 1851 – Berend Jan Bussink (1808-1862) koopman, ongehuwd
  • ± 1862 – Peter Jan Bussink (1815-1873) bakker, koopman X C.A. XXXX
  • Mogelijk erft jongste zus Kunne Hillegonda Becking-Bussink????? Zij erft ook de Kaa ed.
  • 1874 – koopman Jacobus Albertus ofwel Co Coldeweij, zoon van Jannetje Bussink, een dochter van Jacob Bussink, dus een volle neef van Peter Jan en Berend Jan Bussink. Hij komt in 1861 in dienst bij koekbakkerij Bussink. In 1874 is hij directeur en woonde aan de Lange Bisschopstraat 4.
  • Zoon Constant Johan Coldeweij start bij Bussink 1891 – directeur in 1898????
  • Zoon Pieter Coldeweij start in 1891 bij Bussink
    In 1952 vertrekt Bussink Koek naar het nieuwbouwcomplex op het industrieterrein. Bussink werd later eigendom van het internationaal koek- en broodlegconcern Continental Bakeries met meerdere fabrieken in Europa. In april 2016 is Continental Bakeries overgenomen door de Amerikaanse Investeringsbank Goldman Sachs.
  • 1963 Sloop van Lange Bisschopstraat LB 6-8-10???CHECK
  • 1966 Nieuwbouw voor supermarkt Weyenberg.
Plattegrond uit 1877 van winkel en magazijn koekbakkerij Bussink in de Lange Bisschopstraat 6. Het woonhuis en pakhuis zijn aan de Korte Assenstraat 1 – 3 zijn na 1832 aangekocht (CO).
De Lange Bisschopstraat 6 niet lang voor de sloop in 19XX (CO).

Op dezelfde plek verrees in 1966 een modern winkelpand voor supermarkt Weyenberg, later in gebruik bij Scapino (CO).

EXTRA VERHAAL HET CONGLOMERAAT VAN FAMILIE BUSSINK AAN DE LANGE BISSCHOPSTRAAT
EXTRA VERHAAL HET SCHUILKERKJE ACHTER E KORTE ASSENSTRAAT